Алея дерев-спадкоємців та «зелені» подарунки іншим областям: на Черкащині дали старт загальноукраїнській акції «Дуби Шевченка єднають Україну»

_DSC0014Десяток молодих дубів, які виросли з жолудів від вікових дубів на Чернечій горі, висадили у Моринцях. Першу алею саджанців у межах загальноукраїнської екологічної акції «Дуби Шевченка єднають Україну» заклали цими ми вхідними у Моринцях за участі міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака та першого заступника міністра освіти України Володимира Ковтунця. Долучилися до акції й обласні владці.

_DSC1388 _DSC0013Нині на батьківщині Тараса Шевченка збереглося три дуби, які бачили дитинство митця. Двом із них уже більше тисячі років, ще одному – за вісімсот. Ініційований проект окрім порятунку цих вікових дерев, має на меті висадження молодих дерев-спадкоємців в усіх куточках України, зауважив Остап Семерак.

_DSC1455 _DSC1447 _DSC1421– Насамперед ми говоримо про захист тих тисячолітніх дубів, які бачили Шевченка, – наголосив міністр. – Маємо зробити усе можливе, щоби захистити їх. Друга – поширення Україною нащадків дубів Тараса. Їхні жолуді будуть пророщені і роздані в усі куточки України. Вірю, що ці дуби будуть в Українському Криму, українському Донбасі. Хочу, щоб ці дуби-спадкоємці проросли в усіх куточках України, скріпили нашу землю, волю, віру і об’єднали весь український народ у перемозі.

Остап Семерак наголосив, що тутешній Національний історико-культурний заповідник має формально звернутися до Міністерства екології для старту процедури. Це необхідно насамперед для того, аби були підстави звернутися до Президента і видати указ про національний статус дубів у Моринцях і Будищах.

_DSC0018 _DSC0010 _DSC1410 _DSC1436Черкащина то є зменшене відображення цілої України, зауважив перший заступник голови ОДА Віталій Коваль. Тож не дивно, що звідси родом стільки визначних митців та визначних діячів України.

– Черкащина є серцем України, – додав посадовець. – Ми маємо свої гори у Каневі та Чигирині, своє море – Кременчуцьке водосховище, свої поля та ліси, то є Холодний Яр, і навіть свої скелі у Буцькому каньйоні. Тарас, син цієї землі, завжди звертався до бога, навчав нас любити рідних та близьких, а також – бути сильними. Так, наша нація – нація хліборобів. Тальянки та Легедзине, де збереглися артефакти Трипільської культури, тому доказ. Ми навчені сіяти та орати. Але, коли ворог приходить на нашу землю, мусимо кидати рало і брати зброю захищати свою землю, віру, землю, спадщину. Для цього маємо єднатися. Тож символічно, що дуби, як символ міцності та могутності нації, з Тарасового краю роз’їдуться по всій Україні.

_DSC0032 _DSC0038 _DSC0033Продовжилася еко-акція у Будищі. Саме у цьому селі, козакуючи у пана Енгельгардта, малий Шевченко ховав у заповідних вікових дубах свої малюнки. Тут зібрали молоді паростки – нащадки вісімсотлітнього дуба та жолуді. Вони уже помандрували до Херсонщини, Донеччини, Львівщини, Чернігівщини, Київщини, Полтавщини. А у Хорольському ботанічному саду, що у Полтавській області, заклали другу алею дубів-спадкоємців.

_DSC0042 _DSC0057 _DSC0060 _DSC0055 _DSC0052 _DSC0043 _DSC0097 _DSC0094 _DSC0090 _DSC0079

Автор статті