Актуальні питання децентралізації фінансової системи обговорили під час навчань на Черкащині

IMG_0567Проблеми децентралізації фінансової системи, зміцнення матеріальної та фінансової основи місцевого самоврядування розглянуті на короткостроковому тематичному семінарі, що проходить в Черкаському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.

Реформування місцевого самоврядування та децентралізація фінансової системи супроводжуються інноваціями в бухгалтерському обліку, що зумовлені його наближенням до міжнародних норм і стандартів. У зв’язку з чим виникає потреба в постійному удосконаленні фахових компетенцій бухгалтерів сільських, селищних рад та виконавчих комітетів ОТГ з питань організації бухгалтерського обліку і складання звітності

Програма навчання – практико-орієнтована. Слухачі отримають актуальну інформацію з питань організації бухгалтерського обліку в бюджетних установах; нарахування Єдиного соціального внеску; обліку розрахунків з оплати праці; обслуговування місцевих бюджетів за видатками; казначейського обслуговування місцевих бюджетів; використання найманої праці осіб з інвалідністю; соціального страхування у зв’язку із тимчасовою втратою працездатності; правових аспектів здійснення державних закупівель та ін.

Окрема увага на семінарі приділена обговоренню практики застосування антикорупційного законодавства, аналізу рівня імплементації міжнародних стандартів у сфері антикорупційної політики, запобіганню та врегулюванню конфлікту інтересів у діяльності посадових осіб органів місцевого самоврядування.

Програму семінару реалізовують викладачі-практики – працівники структурних підрозділів облради, облдержадміністрації, Головного управління Державної казначейської служби України у Черкаській області, Державної фіскальної служби у Черкаській області, Фонду соціального страхування України в Черкаській області, Черкаського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, Управління Держпраці у Черкаській області. Це дає реальну можливість задовольнити освітні потреби бухгалтерів в отриманні нових фахових компетенцій.

Методичний супровід семінару передбачає формування електронних кейсів фахових методичних матеріалів для самостійного опрацювання та успішної самореалізації на основі принципу «освіта через усе життя».

Автор статті