Аграрні розписки дозволили залучити сільгоспвиробникам понад 467 млн грн

1За період впровадження Проекту аграрних розписок видано 80 таких документів, що дозволило залучити сільгоспвиробникам понад 467 млн гривень. Наразі розписки діють у 8 областях і пріоритетним завданням Мінагрополітики є поширення Проекту на всю територію України, інформують в Міністерстві.

Додамо, на Черкащині проект стартував з півтора роки тому. І вже на сьогодні маємо 17 укладених аграрних розписок – як фінансових, так і товарних. З них виконали та закрили 7. Загальна ж сума зобов’язань по всім сягає близько 190 млн грн.

– На сьогодні аграрні розписки працюють у 8 областях і демонструють гарні результати, – повідомила заступник Міністра аграрної політики та продовольства Олена Ковальова. – Так, видані документи дозволили фермерам залучити понад 467 млн гривень. Не було зареєстровано жодного випадку банкрутства. Сьогодні ми працюємо над тим, щоб створити єдиний національний реєстр аграрних розписок, що дозволить поширити наш Проект на всю Україну.

За словами заступника Міністра, на даний момент вже проведено підготовчу роботу до організації тендеру на створення єдиного національного реєстру. Впровадження в дію планується до кінця вересня 2017 року за підтримки Міжнародної фінансової корпорації.

– На березень-квітень заплановано проведення відбору розробника реєстру. Травень-серпень – відпрацювання його функціоналу і організація тестового запуску. Сподіваюсь, що до кінця вересня ми матимемо у дії повноцінний національний реєстр, що дозволить масштабувати Проект і залучати ще більший об’єм фінансових ресурсів в аграрну галузь країни, – відзначила заступник Міністра.

Довідково:

Аграрна розписка – це товаророзпорядчий документ, що фіксує безумовне зобов’язання боржника, яке забезпечується заставою, здійснити поставку сільськогосподарської продукції або сплатити грошові кошти на визначених у ньому умовах.

Ключові особливості аграрних розписок:

– безумовне зобов’язання позичальника;

– застава майбутнього урожаю;

– реєстрація нотаріусом в Реєстрі аграрних розписок;

– швидка процедура примусового виконання.

Типи аграрних розписок:

– товарна (виплата продукцією);

– фінансова (виплата грошима після продажу урожаю).

Автор статті