«Аграріям потрібні довгострокові програми підтримки», – очільник області

20171020_151552Державні компенсатори для сільського господарства мають бути довгостроковими. На цьому наголосив голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко під час виїзного засідання Комітету Верхової Ради України з питань фінансової політики та банківської діяльності. Воно відбулося минулої п’ятниці в Умані. Одне з питань порядку денного стосувалося інструментів фінансування сільського господарства в Україні.

Як розповів очільник області, цьогоріч суб’єкти господарювання агропромислового комплексу Черкащини залучили 496 млн грн пільгових кредитів у національній валюті. Водночас за державною програмою «Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів» вони отримали 24,8 млн грн як відшкодування.

– Якщо ми говоримо про розвиток сільського господарства, то без капіталовкладень він неможливий, – зауважив Юрій Ткаченко. – Наші аграрії мають стоси проектів із будівництва елеваторів, овочесховищ і под., для старту яких потрібен доступний фінансовий ресурс. Зрозуміло, що більшість проектів втілити за рік не можна. Особливо якщо це стосується переробної галузі, а її потрібно розвивати, щоби ми врешті перестали бути винятково сировинною базою. Тому програми здешевлення кредитів повинні бути довгостроковими. Причому стосуватися не тільки агрохолдингів, а й середнього та малого бізнесу. Інше важливе питання – розширення ринку страхових послуг для агросфери. Приміром, низку областей торкнулася проблема африканської чуми свиней. Страхування такого ризику наразі немає.20171020_151505

Ці та інші пропозиції, що прозвучали на засіданні, опрацює спеціальна робоча група. За десять днів вона надасть свої пропозиції Комітету Верхової Ради України з питань фінансової політики та банківської діяльності. Очолить робочу групу секретар Комітету, народний депутат України Максим Поляков. У її склад також увійде голова Черкаської ОДА.

 

 

Автор статті