800 роботодавців Черкащини підвищили за півроку зарплату працівникам

089d3bdfba2b4df3466c261ceeacc2e4У результаті спільних заходів територіальних органів фіскальної служби та місцевої влади підвищили рівень оплати праці 487 роботодавців – юридичних осіб та  313 фізичних осіб – підприємців. Завдяки цьому місцеві бюджети отримали додаткових 1 млн грн податку на доходи фізичних осіб.

Загалом результати піврічної роботи з підвищення рівня заробітної плати в регіоні, виплати зарплатних боргів та результати контролю за сплатою податків із заробітної плати оприлюднили в ГУ ДФС області. Їх озвучила заступник начальника управління – начальник відділу аналізу та прогнозування надходжень податків і зборів з фізичних осіб та єдиного внеску управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Черкаській області Наталія Бойко.

Так, за її словами, звітного періоду за участі фіскальної служби області керівники 46 підприємств  виплатили 9019 тис. грн заборгованої зарплати. За рахунок цього місцеві бюджети одержали додаткових 2212,1 тис. грн податку на доходи фізичних осіб. Зокрема погасили зарплатні борги перед працівниками три підприємства державної форми власності з часткою державного майна понад 50 % на загальну суму 422,4 тис. грн.

За цей період виявлено 758 робітників, які працювали без оформлення трудових відносин та без сплати податків; легалізовано 3107,9 тис. грн доходів, в результаті донараховано 559,4 тис. грн податку на доходи фізичних осіб. Крім того, внаслідок перевірок до державної реєстрації залучено, із сплатою 15,9 тис. грн податків, 46 черкащан, які здійснювали незаконну підприємницьку діяльність.

Перевірками, проведеними у січні – червні з повноти нарахування та сплати податку на доходи фізосіб донараховано 2283,1 тис. грн податку на доходи фізичних осіб, до бюджету надійшло 523,6 тис. грн ПДФО.

Декілька загальних цифр. За півроку платники Черкаської області сплатили 1,8 млрд грн податку на доходи фізичних осіб (+603 млн грн до відповідного показника 1 півріччя минулого року). З цієї суми  446,1 млн грн перераховано до державного та 1,338 млрд.грн. – до місцевих бюджетів. Також сплачено 138,6 млн грн військового збору (+ 41,3 млн грн до відповідного показника минулого року) та 1,8 млрд грн єдиного внеску (+577,2 млн грн).

Наталія Бойко відмітила, що незважаючи на дію відповідної норми понад два роки, одним з найчастіших порушень залишається несвоєчасне повідомлення/ неповідомлення роботодавцем про прийняття працівника на роботу до початку роботи працівника.

Вона наголосила, що згідно чинного законодавства працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу та повідомлення ДФС про прийняття працівника на роботу в установленому порядку.

За інформацією ГУ ДФС у Черкаській області

 

 

Автор статті