75 дітлахів з Чорнобаївщини відпочиватимуть, опановуючи військово-патріотичні навички

111

На початку серпня розпочала роботу тематична військово-патріотична зміна дитячого табору «Сосонка», що у с. Мельники Чорнобаївського району. 75 дітей з 35 навчальних закладів району, серед яких – діти учасників АТО, лідери учнівського самоврядування, юні волонтери, члени пошукових груп, – матимуть змогу відпочити та збагатитися позитивними емоціями під час перебування в таборі.

«Ніхто, крім нас», – так звучить назва зміни, протягом якої табірчани будуть залучені до різноманітних форм діяльності: культурної, духовної, туристичної, тактичної, вогневої підготовки, навчання з цивільного захисту, участі у спортивних заходах. Форма зміни – камуфляж – обрана не випадково: саме так, символічно, діти висловлюють своє єднання з дорослими, які боронять свою неньку-Україну. Особливістю цієї зміни є те, що юні патріоти матимуть можливість ознайомитися з основами хортінгу – бойового мистецтва, показові тренування з якого мають провести інструктори Української національної федерації хортингу.

Привітати табірчан та учасників урочистого відкриття зміни завітали обласне та районне керівництво.

Прикрасою свята стали патріотичні пісні та запальні танці відпочивальників. Щирі емоції та шквал аплодисментів викликало у слухачів проникливе виконання пісні-звернення до захисників Вітчизни.

Попереду на юних патріотів чекають безліч незабутніх миттєвостей перебування у таборі. Так, зокрема, у рамках Дня волонтера дітлахи долучаться до екологічної акції з прибирання території, а потім – з концертною програмою відвідають Чехівський психоневрологічний інтернат. На День духовності побувають у місцевому Свято-Вознесенському храмі, де візьмуть участь в етично-повчальній бесіді.

Туристичний напрямок програми передбачає похід з ночівлею, протягом якого юні мандрівники навчаться орієнтуванню на місцевості, облаштуванню табору. Також заплановані екскурсії до музею зброї в с. Шампань, історико-етнографічного музею «Козацькі землі України» в с. Вереміївці, навчального центру Державної прикордонної служби України в с. Оршанці.

До організації та проведення табірної зміни залучено 12 педагогів, але також з метою національно-патріотичного виховання заплановані зустрічі з бійцями АТО, які пообіцяли влаштувати показ-імітацію справжнього бою.

Автор статті