У Лисянському лісгоспі заплановано здійснити  роботи з лісовідновлення на площі 45,7 га та лісорозведення – на площі 9.7 га. Окрім того, планується провести заліснення суцільно-лісосічних зрубів 2020 року на площі 15 га. Для цього вже проведено підготовку ґрунту на площі 31,5 га. Про це повідомив директор Лисянського лісгоспу В`ячеслав Шако.

Враховуючи той факт, що запроектовано висаджування більш стійких культур до природних змін клімату, хвороб,шкідників та протипожежної стійкості –  їх буде створено за змішаною схемою посадки та посіву. До лісових культур, де головною породою  є сосна звичайна, як супутню породу будуть висаджувати дуб північний. Це зменшить ймовірність розвитку та розповсюдження кореневої губки, збільшить пожежостійкість насадження.

Введення супутніх  порід  до широколистяних лісових культур  виконує роль підгону, чим прискорює ріст у висоту,  краще  очищення  від сучків, що в майбутньому дасть більшу кількість високоякісної деревини. За рахунок урізноманітнення опаду покращується якість ґрунтів, зменшується ймовірність задерніння. Як супутні породи  заплановано висаджувати горіх чорний, липу, клени, а також чагарник – дерен справжній.

При  лісорозведені головною породою буде  акація біла, гледичія, супутніми породами – вишня повстиста, абрикос, слива розлога, а також чагарник  – дерен справжній.

З метою якісного та вчасного проведення лісокультурних робіт лисянськими лісівниками заготовлено 11791 кг лісового насіння, а саме: жолудів  дуба звичайного – 8300кг, дуба північного –1405кг, горіха чорного – 1972кг, акації білої – 28.5кг, гледичії – 4кг, модрини європейської – 1 кг,  ялини європейської – 1 кг. абрикосиа – 15 кг, дерена справжнього – 5,2кг, липи дрібнолистої – 5 кг, маслини  вузьколистої – 25кг, ясена звичайного – 23 кг, клена татарського – 6 кг. Протягом 2020 року заплановано збільшити асортимент деревних порід  та  площу лісових розсадників до 2,2 га, виростити 800 тис. високоякісних  сіянців основних лісоутворюючих порід  в широкому асортименті  із заготовленого завчасно  насіння.

Наразі у лісових розсадниках Лисянського лісгоспу очікує весни майже 200 тис. сіянців та саджанців,  із них дуба звичайного – 154,9 тис., акації білої – 27, 6 тис., а також 3.2 тис. модрини європейської  із закритою кореневою системою.

За інформацією Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства