25-ту річницю Незалежності України маємо відзначити гідно

???????????????????????????????На цьому наголосив перший заступник голови обласної адміністрації Віталій Коваль під час координаційної наради в ОДА.

– Цього року відзначаємо ювілейну дату – чверть століття з Дня проголошення незалежності України, – зауважив перший заступник очільника області. – Тож мусимо гідно провести усі заплановані урочистості. Відповідно райони та міста області повинні належним чином підготуватися. Насамперед, маємо віддати шану тим, хто упродовж століть боротьби за незалежність віддавав своє життя заради нашого майбутнього. Також відзначити тих, котрі нині ризикують життям та здоров’ям за суверенність нашої країни, – бійців АТО та членів їхніх родин. Адже нація існує тоді, коли є держава. І ми маємо це усвідомлювати.

До Дня незалежності в області передбачено проведення низки заходів. За словами начальника управління культури і зв’язків з громадськістю Олега Островського, на них за рахунок та в межах видатків місцевих бюджетів передбачено 438,4 тис. грн. Зокрема, 62,2 тис. грн спрямовано на благоустрій населених пунктів, упорядкування об’єктів культурної спадщини, пам’ятників, пам’ятних знаків та місць поховань видатних діячів українського державотворення, борців за незалежність України у ХХ столітті, загиблих учасників Революції Гідності, антитерористичної операції. Загалом на Черкащині налічується 72 пам’ятники особам, які брали участь у захисті України під час проведення АТО, та 31 меморіальний знак. Ще 163 тис. грн закладено на проведення урочистих заходів.

Основні урочисті заходи стартують в області 23 серпня – у День прапора України. У цей день в населених пунктах Черкащини відбудеться урочисте підняття жовто-блакитного стягу. В «Обласній бібліотеці для дітей» проведуть вікторину «Україна вражає», відзначать переможців обласного етапу Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості «Мрії про Україну: дитячий погляд». Відбудеться і флеш-моб до Дня незалежності України «У вінок ми вплітаємо майбутнє». В обласному художньому музеї відкриють виставку «Шануймося, Українці!» та експозицію творів українських митців до Дня незалежності України з фондів Дирекції художніх виставок Міністерства культури України. 21 серпня заплановане проведення обласної етнофольклорної мистецької акції «Ой, роде наш красний», в якій візьмуть участь окремі виконавці та колективи області.

Відзначимо, з нагоди 25-ї річниці Незалежності України у Черкасах біля Свято-Троїцької церкви планують відкрити пам’ятник Ігоря Момота.

 

Автор статті