22 квітня – Міжнародний день Землі. Управління екології закликає долучатися до заходів із благоустрою

dnzemЩорічно 22 квітня люди по всій планеті відзначають День Землі, який став загальнолюдським символічним святом любові та турботи за наш спільний дім. В цей день в різних куточках земної кулі небайдужі до проблем природи люди проводять різноманітні корисні та цікаві заходи, спрямовані на об’єднання зусиль для захисту миру на планеті та збереження краси нашого спільного дому.

Засновником Дня Землі вважається Джон Стерлінг Мортон, який запропонував у 1872 році призначити щорічний день, присвячений озелененню навколишньої території.

У Міжнародний день Землі всі мешканці можуть допомогти рідному краю та планеті в цілому шляхом прибирання сміття, посадкою зелених насаджень, а найголовніше на один день замінити звичний салон автомобіля на велосипед.

Різні країни святкують цей день відповідно до своїх традицій. В деяких країнах можна почути на День Землі Дзвін Миру, який закликає людей захистити мир на планеті та зберегти красу нашого спільного дому. Також зазначають, що цей дзвін – це символ спокійного життя, солідарності, дружби. А в іншому розумінні – це можливість закликати людей до дій з метою збереження життя на Землі.

Зауважимо, відзначення Міжнародного дня Землі співпадає з проведенням благоустрою населених пунктів, зокрема, в квітні-травні проходить акція «За чисте довкілля», третю суботу квітня – «День довкілля» (цього року відзначення припадає на 20 квітня).

У межах цих акцій проводять заходи, спрямовані на поліпшення стану довкілля, озеленення, благоустрій населених пунктів та прилеглих до них територій, очищення водних джерел, збереження природно-заповідних та інших особливо цінних об’єктів, поширення екологічних знань, активізацію державного та громадського контролю за додержанням природоохоронного законодавства.

Задля покращення стану навколишнього середовища Управління екології та природних ресурсів закликає приєднатися 20 квітня 2019 року до заходів із озеленення та благоустрою.

Автор статті