2016-ий має стати роком регіонального розвитку, – Роман Карманнік

???????????????????????????????

Сьогодні під час колегії обласної адміністрації директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА Роман Карманнік наголосив на тому, що певна стабілізація економічних процесів формує передумови для економічного зростання. А це створює фундамент для реалізації і Стратегії розвитку області, сталого розвитку територіальних громад.

За словами директора Департаменту, саме це і лягло в основу проекту Програми економічного і соціального розвитку області на 2016 рік, який повинен стати роком регіонального розвитку. Роман Володимирович назвав чотири складових проекту Програми, а саме: місцевий та регіональний економічний розвиток; гуманітарний розвиток; охорона навколишнього природного середовища та розбудова інституціональної спроможності.

Ключовим завданням, яке стоїть в основі всіх розділів Програми, є інвестиційний розвиток.

– Необхідно завершувати розробку порталу для інвесторів, – наголосив Роман Карманнік, – наповнити його якісними інвестиційними продуктами. В цьому ключі не завжди вдається отримати швидку та якісну інформацію з територій, щоб інформувати зацікавлену сторону. Тому наступного року потрібно підвищувати кваліфікацію спеціалістів, які працюють із інвесторами. Необхідно активізувати роботу в напрямку залучення інвестицій на новий, системний рівень – створювати індустріальні парки.

Також більше уваги наступного року планують приділити розвитку малого та середнього підприємництва. «На нашу думку необхідно розвивати мережу центрів підтримки бізнесу, – сказав керівник Департаменту економіки. – Наступного ж року продовжуватимемо роботу із залучення бізнесу до системи електронних закупівель. Цього року в ній по області вже є закупівель на 5,5 млн грн. Середня економія 10-15 відсотків, а для бізнесу – абсолютно прозорі й зрозумілі правила гри. Якщо ж взяти в цілому, то тільки по області закупівель більш, ніж на 1 мільярд. Наступний рік буде однозначно роком електронних закупівель».

– А ще нам потрібно ставати більш технологічними, – зазначив Роман Карманнік. – Це, зокрема, і перехід на надання послуг через Інтернет. На сьогодні через портал iGov відпрацьовано більше 120 послуг, які надаються державними органами для населення та бізнесу. Варто також проводити потужну компанію з популяризації IT напряму серед школярів. У місті Черкаси вже успішно працюють тисячі айтішніків, а ринок потребує десятків тисяч і динаміка тут тільки на збільшення потреби.

Останній розділ, це те, чого не було у всіх інших програмах до цього. В цьому розділі зібрані заходи стосовно того, як підвищити ефективність регіонального управління, як забезпечити сталий розвиток територіальних громад, яким чином розвивати громадянське суспільство та співпрацювати з громадськістю.

У контексті ж реалізації політики об’єднання територіальних громад ми маємо продовжити інформаційно-роз’яснювальну роботу, допомогти вже сформованим громадам в плануванні свого розвитку, підтримати його коштами ДФРР, допомогти знаходити інші джерела фінансування. З  початку року ми перейдемо в активну фазу по першим трьом пілотним громадам, зауважив Роман Володимирович, адже на сьогодні маємо 3 сформовані територіальні громади і ще 3 на підході: Зорівська (Золотоноша), Катеринопільська, Селищанська (Корсунь).

Отож, проект Програми буде у відкритому доступі, тому можна долучатися до його обговорення та вносити пропозиції.

Довідково:

Цього року вперше спільно із громадою розроблено і затверджено рішенням обласної ради Стратегію розвитку області 2020, і відразу ж через декілька місяців було затверджено  План заходів з її реалізації на 2015-2017 роки. Декілька проектів із нього вже реалізуються, це, зокрема, перинатальний центр, на який спрямовується 25 млн грн. із Державного фонду регіонального розвитку.

Нещодавно вперше за всі часи було проведено форум громадських ініціатив, де зустрілися донорські організації і молода активна молодь. Цей проект не коштував бюджету ані гривні, але такого роду захід до цього ніхто не проводив. Робота проводиться по кожному з 83 проектів Плану заходів.

Автор статті