18 серпня — Міжнародний день безпритульних тварин

h_ua_den_bezdomnogo_jivЩороку кожну третю неділю серпня відзначається Всесвітній день безпритульних тварин. Цей день вважається не стільки святом, скільки приводом звернути увагу людей на необхідність вирішення питання жорстокого поводження з тваринами. У всьому світі цього дня проходять просвітницькі та благодійні заходи, в тому числі і в Україні.

З метою зменшення та регулювання чисельності безпритульних тварин гуманним методом в області діє “Програма регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами на 2016-2020 роки”. Вона є дорожньою картою для районної влади, органів місцевого самоврядування щодо впровадження на їх території системи гуманного поводження з безпритульними тваринами, здійснення інформаційно-просвітницької роботи серед населення щодо необхідності дотримання правил утримання домашніх тварин.

За період дії Програми у 5 містах та 13 районах Черкаської області розробили та реалізують місцеві Програми регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами.

У співпраці з громадськими організаціями в області проводиться випуск поліграфічної продукції, спрямованої на підвищення рівня обізнаності населення щодо правил утримання домашніх тварин та свідомості громадян з питань захисту тварин від жорстокого поводження.

Правові основи у сфері запобігання жорстокому поводженню з тваринами регулюються Законом України “Про захист тварин від жорстокого поводження”, Кримінальним кодексом України та Кодексом України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до ст. 299 Кримінального кодексу України  жорстоке поводження з тваринами, що відносяться до хребетних, у тому числі безпритульними тваринами, що вчинене умисно та призвело до каліцтва чи загибелі тварини, а також нацьковування тварин одна на одну чи інших тварин, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, публічні заклики до вчинення діянь, які мають ознаки жорстокого поводження з тваринами, а також поширення матеріалів із закликами до вчинення таких дій – караються арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років.

Ті самі дії, вчинені у присутності малолітнього чи неповнолітнього – караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.

Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені з особливою жорстокістю або у присутності малолітнього чи неповнолітнього, або щодо двох і більше тварин, або повторно, або групою осіб, або вчинені активним способом – караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

Згідно з ст. 89 Кодексу України про адміністративні правопорушення за жорстоке поводження з тваринами передбачено штраф від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3400 до 5100 грн) із конфіскацією тварини, якщо перебування тварини у власника становить загрозу для її життя чи здоров’я. Ті самі дії, вчинені стосовно двох і більше тварин, або групою осіб, або особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке саме порушення, пропаганда жорстокого поводження з тваринами – тягнуть за собою накладення штрафу від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян  (від 5100 до 8500 грн) або адміністративний арешт на строк до 15 діб з конфіскацією тварини, якщо перебування тварини у власника становить загрозу для її життя або здоров’я.

Відповідно до ст. 32 Закону України “Про захист тварин від жорстокого поводження” органи Національної поліції здійснюють нагляд за дотриманням вигулу домашніх тварин (собак) у громадських місцях та вживають відповідні заходи у разі порушення законодавства про порядок поводження й утримання домашніх тварин. В разі якщо ви стали свідками жорстокого ставлення до тварин негайно звертатися до поліції за телефоном 102.

За інформацією управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації

 

Автор статті