163 тис. грн. заборгованої орендної плати за землю стягнуто на користь держави

106634 (33)

Органи прокуратури принципово реагують на факти порушень орендарями вимог земельного законодавства, що полягають у систематичній несплаті орендної плати за землю.

Встановлено випадки, коли орендарі, ухиляючись від сплати орендної плати за землю, несвоєчасно реєструють укладені договори оренди землі в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Внаслідок вказаних дій держава недоотримує орендну плату, що негативно впливає на наповнення бюджету.

З урахуванням виявлених порушень чинного законодавства, органами прокуратури Черкащини подано до суду низку позовів про стягнення з орендарів заборгованості орендної плати за землю, починаючи з дати укладення договору, розірвання договорів оренди та повернення предмету оренди.

Водночас, незважаючи на обґрунтованість позовних вимог прокурора, судом першої інстанції у задоволенні трьох позовів прокурора Жашківського району відмовлено. І лише завдяки послідовній позиції прокуратури області, яка не погодилась з рішеннями судів районної ланки та оскаржила їх апеляційному порядку, судові рішення про відмову у задоволенні позовів прокурора скасовані. Постановлені нові рішення, якими з орендарів стягнуто заборговану орендну плату на загальну суму 163 тис. грн., розірвано договори оренди землі та в одному випадку витребувано у орендаря земельну ділянку сільськогосподарського призначення загальною площею 41 га вартістю понад 1 млн грн.

У провадженні судів першої та апеляційної інстанцій наразі перебувають ще декілька справ вказаної категорії, у яких прокуратура займає принципову  правову позицію з метою захисту інтересів держави.

 

За інформацією прес-служби прокуратури Черкаської області

Автор статті