103 сім’ям загиблих АТОвців виплачено одноразову допомогу у розмірі 50 тисяч гривень

???????????????????????????????

Директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Руслан Чикало під час засідання Центру допомоги учасникам АТО поінформував про соціальний захист АТОвців Черкащини.

Як відомо, минулого року було затверджено обласну комплексну програму щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції на 2015-2017 роки. Місцеві програми затверджені та діють у 16 районах та 4 містах області. У Драбівському, Жашківському, Звенигородському та Кам’янському районах, у містах Ватутіне та Золотоноша такі заходи передбачені окремими розділами в комплексних програмах «Турбота».

– У Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, перебуває на обліку 3652 учасники АТО, – зазначив Руслан Олександрович, – яким встановлено статус учасника бойових дій, та 56 осіб, які мають статус інваліда війни. Статус члена сім’ї загиблого встановлено 173 особам за 76 загиблих військовослужбовців під час проведення антитерористичної операції. Цим категоріям осіб надаються гарантовані державою пільги.

За рахунок коштів обласного бюджету, в рамках обласної комплексної програми «Турбота» на 2014-2020 роки, минулого року для 1543 членів сімей учасників АТО надано матеріальну допомогу на загальну суму 740,2 тис. грн. Також на початок січня цього року перерахована компенсація підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівникам, призваним на службу за призовом під час мобілізації на особливий період – у сумі 61,5 млн грн.

Окрім того, 103 сім’ям загиблих виплачено одноразову матеріальну допомогу у розмірі 50 тис. грн.

Руслан Олександрович зазначив також, що до санаторно-курортних закладів України за кошти державного бюджету торік було направлено 114 учасників АТО. (Санаторій «Орізонт», ТОВ «Сонячний», Дочірнє підприємство «Санаторій Дніпровський», «Мошногір’я» та інші). Ще 28 учасників АТО оздоровилися за рахунок співфінансування обласного та місцевих бюджетів у місцевому санаторії «Мошногір’я». Послуги із психологічної реабілітації отримали 72 учасники АТО у 6-ти санаторіях України.

 

Автор статті