100 років документальної пам’яті: в архівістів Черкащини – визначний ювілей

_DSC0290Близько 1,2 млн справ, майже 8 тисяч фондів за період 1710-2018 років у паперовому вигляді, кіно-, фото-, фоно-, відеодокументи. Усе це про збереження черкаських архівістів. Завдяки їхній кропіткій праці історико-культурна спадщина регіону надійно зберігається й постійно примножується. А нині вони відзначають ювілей – 100-річчя створення першої архівної установи на Черкащині – Державного архіву Черкаської області.

_DSC0280 _DSC0341Привітав фахівців установи перший заступник голови ОДА Тарас Висоцький:

– Архів – це історія, минуле, без якого майбутнє неможливе. А сторіччя – це справді визначна дата. Більше мільйона збережених архівістами документальних одиниць – колосальна цифра й титанічні зусилля. І ми щиро дякуємо вам за вашу роботу, за збережену історичну спадщину, яку в подальшому ви зможете передати майбутнім поколінням.

_DSC0380Тарас Миколайович відзначив професійність та енергійність керівниці обласного архіву Тетяни Клименко, а також вручив працівникам структури почесні нагороди й грамоти.

Зауважимо, Державний архів області є структурним підрозділом Черкаської обласної державної адміністрації. За звітними показниками, які щорічно підбиває Державна архівна служба України, Державний архів нашої області є однією з кращих установ України. І це спільний результат якісної праці всіх архівних установ регіону.

_DSC0359 _DSC0370 _DSC0306 _DSC0311Директорка обласного архіву Тетяна Клименко каже, що кожного року  державні архіви виконують понад 2 тисячі запитів. Зокрема, про місце проживання, стаж роботи, підтвердження одержання освіти, вступу до шлюбу та багато іншого. Чимало людей цікавляться своїми предками. І таких стає все більше. У цілому ж архів щороку відвідує більше 250 осіб: «А впродовж ста років вдалося зберегти історичні довідки різних періодів Черкащини: часів Другої світової війни, голодоморів, окупаційних режимів тощо. Таким чином архівні документи дають можливість доторкнутися до історичної спадщини, відкрити нові сторінки історії рідного народу, поповнити знання про минуле Черкаського краю».

_DSC0384 _DSC0402Державний архів Черкаської області плідно співпрацює з різними структурами та організаціями, з навчальними закладами, заповідниками, творчими спілками та ін. Цього дня їхні представники приїздили, аби привітати фахівців архіву з визначним ювілеєм. Поміж них і київські гості, зокрема з Державної архівної служби України, а також Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства.

Автор статті