1 600 безробітним черкащанам з обмеженими можливостями допомогли у службі зайнятості

Послуги людям з обм.можл.Протягом січня-червня 2018 року послуги обласної служби зайнятості отримували 1,6 тис. безробітних осіб з інвалідністю.

Зокрема 381 особу працевлаштовано за сприянням державної служби зайнятості. 7 з них влаштовано на нові робочі місця з компенсацією витрат роботодавцю єдиного соціального внеску, 9 осіб – шляхом надання одноразово допомоги по безробіттю для відкриття власної справи. Крім того, 374 особи з обмеженими можливостями залучені до громадських та інших робіт тимчасового характеру.

З метою підвищення конкурентоспроможності на ринку праці осіб з інвалідністю, професійне навчання за направленням центрів зайнятості у січні-червні 2018 року проходили  126 таких безробітних.

Профорієнтація є важливою умовою для професійного самовизначення осіб з інвалідністю. Спеціалісти з профорієнтації здійснюють консультування щодо вибору чи зміни професії, надають рекомендації щодо професійного вибору з урахуванням рекомендацій медико-соціальної експертизи, професійних інтересів, нахилів та здібностей. Профорієнтаційні послуги отримали 1 586 осіб.

Станом на 1 липня 2018 року кількість безробітних осіб з інвалідністю зросла на 27,8%, у порівнянні із відповідним періодом минулого року, та становила 865 осіб.

Кількість вакансій, на які могли бути працевлаштовані особи з інвалідністю (за інформацією роботодавців) зросла на 45,8%, у порівнянні із відповідним періодом минулого року,  та становила 35 одиниць.

За інформацією обласного центру зайнятості

Автор статті